woman working on laptop at home.

Pocit prázdnoty v srdci

V tomto článku se s vámi podělím o pár myšlenek o život z mé vlastní i zkušeností klientů v terapii. Smyslem života každého člověka je objevit, kým jste, a žít skrze tuto bytost v celistvosti, jak nejlépe umíte. Každý tu na zemi zažíváte zranění, která musíte překonat. Tato zranění si způsobujete sami nebo na vás byly páchány. Cesta životem spočívá v uzdravení.

Věnujte proto méně pozornosti smutku. Přiznejte si ho, nepotlačujte, nicméně věnujte se více tomu, co vám pomůže zmírnit bolest a posunout vás vpřed. Mnohým v tom slouží náboženská nebo duchovní cesta. Pro jiné to může být tělesné cvičení, chůze nebo péče o fyzické zdraví. Pro některé je to vyjádření procesu objevování a následující uvědomění skutečností, které se jim nově jeví.. Pro ostatní je to vyhledávat a být v kontaktu s těmi, kteří trpí bolestmi, nicméně u nich cítíte pochopení a porozumění pro vaši bolest – někdy jim říkáte přátelé.

Když začnete pochybovat o smyslu svého života, snažte se dbát na zachycení odpovědí tak, jak přicházejí. Nikdy to nejsou gramaticky správné věty ani návody z televize. Jsou to resonanční zásahy, šeptání.

Neexistuje žádný dokonalý plán.

Neexistuje nic bez kontextu, nic bez historie a nic bez zaujatosti. Na vaši otázku neexistuje pevná, nevyvratitelná odpověď. Proto nehledejte odpovědi u jiných lidí. Ti vás mohou inspirovat cestami, kterými hledají oni odpovědi pro sebe – např. meditace. Existuje pouze okamžik současnosti a nejpravdivější pravda, kterou v tomto okamžiku můžete vidět. Všechno ostatní mizí a mění se. Je tomu tak neustále.

Jakmile začnete beze strachu pochybovat, začnete se otevírat světu uvnitř vás i mimo vás. Začnete navazovat spojení s přítomností, budoucností a minulostí, s jinými lidmi a dovnitř do svého nejhlubšího já. Podívejte se dovnitř a vůbec se toho nebojte. Strachy plynou právě z absence kontaktu se sebou. Nebýt v kontaktu se sebou znamená být bez kotvy a to je děsivé. Jen ve vás je to místo, kde naleznete odpovědi – gobelín v procesu tkaní. Jste tkadlec i pozorovatel zároveň. A gobelín je to, co přivádíte do svého života.

Máte na výběr, co dá vašemu životu barvu, strukturu a viditelné vlákno. A hádejte co? Všichni jsou součástí dohody. Každá volba je užitečná a všechno má svůj význam. I když jen to, co významům připisujete, nakonec pochopíte. Několik možností je pochopeno a oceněno v okamžiku, kdy jsou učiněny. Většina možností je balast založený na „víře a zkušenostech“, které jsou předepisovány plošně bez duchovní podstaty. Pokud věnujete pozornost své metodice, svým volbám a jejich zjevným výsledkům, budete časem dělat stále lepší a lepší rozhodnutí.

Autorka článku

Odběr novinek do e-mailu

Na nic nečekejte a odebírejte novinky do svého e-mailu ještě dnes!
Vše se vždy dozvíte jako první, neuteče Vám už vůbec nic!

Související články

Komentáře